Mince Lunární série

Lunární série zlatých a stříbrných investičních mincí je už po více než dvě dekády jednou z nejvyhledávanějších sad mincí mezi sběrateli a investory. Vydání nové mince je vždy velmi očekávanou událostí a v září 2019 představila mincovna třetí sérii zlatých a stříbrných mincí inspirovaných čínským horoskopem.

Mince Buvol 2021

Využijte příležitost být u startu zcela nového investičního a sběratelského hitu, u začátku lunární série III.

Mince s hodnotou

Kvalita

Lunární série patří k tomu nejlepšímu ze současné numismatiky. Mince se mohou pochlubit nejvyšší ryzostí, špičkovým zpracováním a designem od nejlepších světových návrhářů.

Cena

Cena mincí z Lunární série se pohybuje blízko cen investičních mincí a slitků. Avšak vzhledem k vysoké poptávce a přísně omezenému počtu vyražených kusů, jejich cena v čase rychle roste a brzy výrazně převyšuje cenu kovu.

Zhodnocení

Příkladem jsou Lunární série I a II. První emise jsou buď velmi drahé, nebo na trhu zcela vyprodané. Proto ti, kdo stihnou start nové série, mohou počítat s vysokým zhodnocením. Navíc si vytvoří krásnou sbírku za velmi výhodné ceny.

Originální dárek

Mince jsou navíc originálním dárkem pro všechny generace. Potěší nejen sběratele ale i ty, kdo se v daném znamení narodili, nebo teprve narodí. Zlatá nebo stříbrná mince je skvělým dárkem do kolébky, který nosí štěstí a prosperitu.

Zvířata lunárního kalendáře

2022 Tygr

2023 Zajíc

2024 Drak

2025 Had

2026 Kůň

2027 Koza

2028 Opice

2029 Kohout

2030 Pes

2031 Vepř

Doporučujeme

Doporučujeme zakoupit vždy od každé mince více kusů, jednu do vlastní sbírky, další pro své blízké nebo pro případ pozdějšího prodeje. Pokud má člověk jen jednu sadu, bývá mu později líto ji prodat, přestože velmi zhodnotí. Proto je dobré mít pár jednotek kusů navíc.

Lunární série I a II

Tyto série zaznamenaly obrovský úspěch mezi sběrateli a investory.

Mincovna The Perth Mint

Mincovna The Perth Mint byla založena v roce 1899 jako pobočka Britské královské mincovny. Kromě produkce investičního zlata je známá především výrobou mincí prvotřídní kvality. Patří skupině Gold Corporation, jež je celá ve vlastnictví vlády Západní Austrálie. Řadí se do elitní skupiny světových mincoven, jejichž mince či slitky z ryzího zlata, stříbra nesou označení LBMA, jsou tedy zcela důvěryhodné a obchodovatelné kdekoliv na světě. Mezi nejžádanější produkty mincovny patří kromě Lunární série mince s motivy australské fauny.
Zhlédnutí mincovny v Perthu se stalo neodmyslitelnou součástí každé návštěvy západní Austrálie. Nabízí jedinečnou řadu atrakcí a její výstavní a prodejní prostory přitahují každoročně statisíce domácích i zahraničních turistů.