Mince Lunární série III

Lunární série zlatých a stříbrných investičních mincí je už po více než dvě dekády jednou z nejvyhledávanějších sad mincí mezi sběrateli a investory. Vydání nové mince je vždy velmi očekávanou událostí a v září 2019 představila mincovna třetí sérii zlatých a stříbrných mincí inspirovaných čínským horoskopem.

Proč investovat do mincí
z Lunární série III

Kvalita

Lunární série patří k tomu nejlepšímu ze současné numismatiky. Mince se mohou pochlubit nejvyšší ryzostí, špičkovým zpracováním a designem od nejlepších světových návrhářů.

Cena

Cena mincí z Lunární série se pohybuje blízko cen investičních mincí a slitků. Avšak vzhledem k vysoké poptávce a přísně omezenému počtu vyražených kusů, jejich cena v čase rychle roste a brzy výrazně převyšuje cenu kovu.

Zhodnocení

Příkladem jsou Lunární série I a II. První emise jsou buď velmi drahé, nebo na trhu zcela vyprodané. Proto ti, kdo stihnou start nové série, mohou počítat s vysokým zhodnocením. Navíc si vytvoří krásnou sbírku za velmi výhodné ceny.

Investice s potenciálem a historií

Lunární série je inspirována dvanáctiletým cyklem čínského kalendáře. Mincovna The Perth Mint vydá každý rok mince s jedním motivem znamení čínského zvěrokruhu, který tvoří 12 zvířat v následujícím pořadí: myš (nebo krysa), buvol, tygr, králík, drak, had, kůň, ovce (nebo koza), opice, kohout, pes a prase (vepř). Mince se mohou pochlubit nejvyšší ryzostí, špičkovým zpracováním a designem od nejlepších světových návrhářů.

Lunární kalendář

Ještě nemáte žádnou minci?
Pravý čas začít

Rok myši 2020

První mince z této série, kterou mincovna The Perth Mint vydala. Proof varianty mincí už jsou téměř vyprodané. Mince potěší určitě i jako dárek ročníky narození: 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020.

Rok Buvola 2021

Druhým motivem Lunární série III je Buvol. Součástí designu mince je proto čínský znak pro „buvola“, anglický nápis „OX 2021“. Buvol je silný charakter a pyšní se jím ročníky narození: 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021.

Rok Tygra 2022

Tygr je v pořadí třetí motiv, který nesou mince z Lunární série III. Mince bude rozhodně krásným dárkem pro všechny narozené v roce 2022 a i jako dárek k narozeninám pro ročníky: 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010.

Rok Zajíce 2023

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.“

Rok Draka 2024

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. „

Originální dárek

Mince jsou navíc originálním dárkem pro všechny generace. Potěší nejen sběratele ale i ty, kdo se v daném znamení narodili, nebo teprve narodí. Zlatá nebo stříbrná mince je skvělým dárkem do kolébky, který nosí štěstí a prosperitu.

Zvířata lunárního kalendáře

2026 Kůň

2027 Koza

2028 Opice

2029 Kohout

2030 Pes

2031 Vepř

Doporučujeme

Doporučujeme zakoupit vždy od každé mince více kusů, jednu do vlastní sbírky, další pro své blízké nebo pro případ pozdějšího prodeje. Pokud má člověk jen jednu sadu, bývá mu později líto ji prodat, přestože velmi zhodnotí. Proto je dobré mít pár jednotek kusů navíc.

Lunární série I a II

Tyto série zaznamenaly obrovský úspěch mezi sběrateli a investory.

Mincovna The Perth Mint

Mincovna The Perth Mint byla založena v roce 1899 jako pobočka Britské královské mincovny. Kromě produkce investičního zlata je známá především výrobou mincí prvotřídní kvality. Patří skupině Gold Corporation, jež je celá ve vlastnictví vlády Západní Austrálie. Řadí se do elitní skupiny světových mincoven, jejichž mince či slitky z ryzího zlata, stříbra nesou označení LBMA, jsou tedy zcela důvěryhodné a obchodovatelné kdekoliv na světě. Mezi nejžádanější produkty mincovny patří kromě Lunární série mince s motivy australské fauny.
Zhlédnutí mincovny v Perthu se stalo neodmyslitelnou součástí každé návštěvy západní Austrálie. Nabízí jedinečnou řadu atrakcí a její výstavní a prodejní prostory přitahují každoročně statisíce domácích i zahraničních turistů.

O Golden Gate

Jsme 100 % česká společnost a na trhu jsem již více než deset let. Našim cílem je umožnit široké veřejnosti investice do zlata a stříbra prostřednictvím spoření. Klademe důraz na špičkový klientský servis, odborné vzdělávání a maximální otevřenost vůči klientům i veřejnosti. Naší vlajkovou lodí je Komoditní účet, který jako první na trhu nabízí spoření do zlata, stříbra a platiny v jediném produktu.

0

v drahých kovech v 

České republice

0

let se staráme

o vaše finance

+ 0

poboček po celé

republice

+ 0

otevřených

klientských účtů

Spojte se s námi

Přinášíme vám pravidelně informace a přehledy ze světa investičních drahých kovů.

Naši partneři

Golden Gate odebírá zlato a stříbro od světových sléváren napřímo, bez prostředníků.

Spolupracujeme pouze s nejlepšími slévárnami, které splňují přísné standardy a mohou pro své produkty používat označení Good Delivery – certifikát, jenž umožňuje se zlatem kdekoli na světě obchodovat a označuje investiční slitky nejvyšší kvality.