Golden Gate Magazín 9-2019

GOLDEN GATE MAGAZÍN ZÁŘÍ

Co se dočtete v zářijovém měsíčníku společnosti GOLDEN GATE CZ a.s.

v zářijovém Golden Gate Magazínu se podíváme na hlavní důvody, které stojí za prudkým nárůstem cen drahých kovů v posledních týdnech. Kromě nejistoty na finančních trzích, kterou stupňují obchodní a měnové války, probíhající brexit nebo situace kolem ceny ropy, je významným faktorem politika centrálních bank. Americký FED po téměř čtyřech letech zvyšování sazeb změnil kurz a začal sazby opět snižovat. Stejně tak evropská ECB. Ta sice drží úroky dlouhodobě na nule, nebo dokonce pod ní, přesto si však pohrává s myšlenkou dalšího snižování sazeb, nebo další vlnou kvantitativního uvolňování, jak se elegantně říká chrlení peněz do ekonomiky.

Právě chování centrálních bank bude důležitým tématem Vyšehradského fóra 2019, největší investiční konference v České republice. Letos se můžete těšit na dva významné české odborníky na finanční trhy: rektora vysoké školy CEVRO Institut prof. Ing. Josefa Šímu, Ph.D., a hlavního ekonoma finanční skupiny Roklen Mgr. Ing. Dominika Stroukala, Ph.D. Profesor Šíma představí téma Peníze v rukou státu aneb Když jeden vládne všem a odpoví na otázku, jak si uchovat svobodu a bohatství v prostředí monopolních peněz. Dominik Stroukal nazval svou přednášku Sedm smrtelných hříchů kvantitativního uvolňování. Dozvíte se, proč cyklicky selhává bankovní a finanční systém, i to, jak může z politiky centrálních bank těžit obyčejný člověk.

Pozvánka na Vyšehradské fórum zazní také v rozhovoru se známou ekonomkou Markétou Šichtařovou, která byla v roce 2015 jedním z našich řečníků. Prozradí vám, proč naše konference přináší do ekonomické debaty svěží vítr a že často stačí „jen“ správné informace a vzdělávání, abychom se v životě i v ekonomických otázkách dokázali správně rozhodnout.

Rád bych vás také upozornil na mimořádnou událost, která se opakuje pouze jednou za dvanáct let. Australská mincovna v Perthu právě odstartovala novou Lunární sérii III zlatých a stříbrných mincí inspirovaných čínským zvěrokruhem. Jde o velkou investiční příležitost, a to nejen vzhledem k rostoucí ceně zlata a stříbra, ale i díky unikátnosti mincí a jejich sběratelské hodnotě. Více se dozvíte uvnitř našeho zářijového čísla.

Pozvánka na Vyšehradské fórum 2019 – Prof. Ing. Josef Šíma, Ph.D.
Pozvánka na Vyšehradské fórum 2019 – Mgr. Ing. Dominik Stroukal, Ph.D.